BİGG Desteği 2. Çağrı

TÜBİTAK, Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı  ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Başvuru Koşulları
- Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler,
- Yüksek lisans veya doktora öğrencileri,
- Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi, aşağıdaki belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir.
  •  Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  •  Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak

Son başvuru tarihi 16 Kasım 2018
Detaylı bilgi için tıklayınız

02.10.2018 Salı

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.