DAKA’dan Muş’ta proje hazırlama eğitimi

DAKA 2018 yılı mali destek programları kapsamında Muş’ta paydaşlara yönelik proje hazırlama eğitimi verildi.

DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi toplantı salonunda 25-27 Ocak 2018 tarihleri arasında eğitmen Kazım Özdağ tarafından üç gün boyunca verilen proje döngüsü yönetimi ve proje hazırlama eğitimi kapsamında, proje hazırlarken bilinmesi gereken temel kavramların neler olduğu, başvuru rehberinin nasıl okunması gerektiği, faaliyet adımlarının nasıl hazırlanması gerektiği, bütçe hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve mantıksal çerçevenin nasıl oluşturulacağı gibi proje hazırlarken bilinmesi gereken temel konular katılımcılara anlatılırken DAKA mali desteklerinin tanıtımı, proje ön hazırlık aşaması-analiz, proje ön hazırlık aşaması-planlama, proje hazırlama, proje değerlendirme, ‘proje uygulama’ başlıkları ele alındı.

2 Ocak 2018 tarihinde ilan edilen Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı kapsamında Muş, Bitlis, Hakkari ve Van’da proje hazırlama eğitimleri verilerek başta DAKA’ya olmak üzere fon kaynaklarına proje hazırlayan kurum ve kuruluşların projelerini daha nitelikli hazırlaması, böylece bölge halkının sağlanan desteklerden azami oranda faydalanabilmesi hedefleniyor.

31.01.2018 Çarşamba

 
Adres: Şerefiye Mah. Cumhuriyet Cad. 943. Sok. No:1 65140 İpekyolu / VAN Tel : (0432) 485 10 15 Fax : (0432) 215 65 54 Kep: doguanadolukalkinmaajansi@hs02.kep.tr
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır.