HABERLER

Muş Tanıtım Platformu AB Metodolojisine Göre PCM Eğitimi ile Ulusal Ajans Projeleri Yazma ve Uygulama Eğitimi düzenlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Teknik Destek Programı kapsamında Muş Tanıtım Platformu tarafından AB Metodolojisine Göre PCM Eğitimi ile Ulusal Ajans Projeleri Yazma ve Uygulama Eğitimi düzenlendi. 5 gün süren eğitim Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda Eğitmen Yunus Yetkin tarafından verildi.
 
30 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığı sertifika törenine DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Muhammed Ali Yıldırım, Muş Tanıtım Platformu Başkanı Fırat Aykan, Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Demirtürkoğlu ve Şöförler Odası Başkanı Salih Kılıç ile birlikte kursiyerler katıldı.

Törende söz alan DAKA Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Muhammed Ali Yıldırım, PCM eğitimine ilin ihtiyacının olduğunu ve bu eğitimden sonra önemli olanın proje ve projeler yazılması olduğunu ve bu konuda her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

Daha sonra söz alan Muş Tanıtım Platformu Başkanı Fırat Aykan "Bu proje eğitimi ile ilimizde ciddi bir boşluk olan proje yazma ve uygulama işinin bir nebze de olsa azalacağını bekliyoruz. İnşallah Muş Tanıtım Platformu olarak Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Akif Çavuş başkanlığında 5 kişilik bir proje ekibi oluşturup ilimiz adına çok güzel projeler ortaya koymayı hedefliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra sertifika törenine geçildi.

Kaynak: Günaydın Muş Gazetesi

20.12.2019 Cuma