HABERLER

Şair-Yazar Şükrü Erbaş Vanlı okurlarıyla buluştu
Van İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar' etkinliği kapsamında Şair-Yazar Şükrü Erbaş okurlarıyla buluştu.

Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle düzenlenen ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar' etkinliğinin altıncısı gerçekleştirildi. İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşen etkinlikte 1987 Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü, 1996 Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü, 2002 Ahmed Arif Şiir Ödülü, 2005 Ömer Asım Aksoy Şiir Ödülü, 2012 17. Altın Portakal Şiir Ödülü, 2018 Behçet Necatigil Şiir Ödülü sahibi Şair-Yazar Şükrü Erbaş, Vanlı okurlarıyla bir araya geldi. Gençlik, edebiyat ve kitap üzerine konferans veren Erbaş, daha sonra soruları cevapladı. Etkinlik, Şükrü Erbaş'ın kitaplarını okurları için imzalamasıyla sona erdi.

Konferans sonunda bir açıklamada bulunan Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar' etkinliğine yoğun ilgi gösterildiğini ifade ederek bu etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sunan DAKA'ya ve organize eden İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kaynak: İHA

23.12.2019 Pazartesi