HABERLER

Eğitim ile Şekillenen Gelecekler Projesi kapanış programı gerçekleştirildi
Van Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi” kapanış programına katıldı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle uygulanan “Eğitim İle Şekillenen Gelecekler Projesi” kapanış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 

Sinevizyon gösterimi ile devam eden programda konuşan Van Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, projenin devamı için gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Yaklaşık bir buçuk yıl önce özel öğrencilere materyal üretimi için başlatılan projenin önemine değinen Vali Bilmez, “Projede 3 okulumuz görev almış. Bugün bu projenin kapanışını görmekteyiz. Bu proje ile bu faaliyet bitmeyecek. Bu proje ile bu faaliyetin temeli atıldı. Özel öğrencilerimize pozitif ayrıcalık yapmamızın caizden öte bana göre adalet adına, eşitlik adına zorunlu olduğuna inanıyorum. Sadece bu öğrencilerimiz değil, bu öğrencilerimizle ilgilenen öğretmenlerimizin de özel olduğunu, gayret gösterdiğini manevi anlamda sürekli hazzını hissedecekleri bir uğraş alanının onlara nasip olduğuna inanıyorum. Diliyorum ki Bakanlığımızda, Hükümetimizde bu özel öğrencilerle ilgilenen öğretmenlerin de pozitif bir ayrıma tabi tutulması. İnşallah bu proje bundan sonra da devam edecek. Bu projede görev alan tüm öğretmenlerimizi, her üç okulun idarecilerini, DAKA Genel Sekreteri ve ekibini, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ekibini kutluyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. İnşallah bütün çocuklarımızın, gençlerimizin ve özellikle kızlarımızın çağdaş eğitim almalarını sağladığımız gün, çağdaş dünyada yerimizi alacağımıza inanıyorum. Allah birliğimiz beraberliğimizi daim eylesin. Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ile DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray projenin çalışmaları ve kaydettiği aşamaları hakkında birer konuşma yaptılar.

Daha sonra bölgenin eğitimi için böyle programların büyük önem arz ettiğini belirten Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ise bu tarz programların kendisini mutlu ettiğini ifade etti ve bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

Program, Özel Eğitim Materyal yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, toplu fotoğraf çekimi ve serginin gezilmesiyle son buldu.

Programa Van Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ferhat Atar, Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Van Valiliği

23.12.2019 Pazartesi