HABERLER

Van Tekstil Ve Hazır Giyim OSB Sosyal Merkezlerle Donatılacak!
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) koordinasyonunda hazırlanan Van Tekstil ve Hazır Giyim OSB Sosyal Donatılarının Oluşturulması Projesi’nin imza töreni gerçekleştirildi.

Tekstil ve Hazır Giyim OSB’nin ihtiyaç duyacağı ortak kullanıma yönelik sosyal alanların inşa edilmesini sağlayacak projenin; Van OSB’de gerçekleştirilen imza törenine, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan katıldı.  

Toplam bütçesi 4.444.445.00 TL olan ve Van Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu projenin 4.000,000 TL’lik kısmı hibe olarak sağlanacaktır.

3000 m2 Kapalı Alanda Sosyal Tesisler
Van Tekstil ve Hazır Giyim OSB sınırları içerisindeki 22.775 m2 alanda çevre düzenlemesi için; ihata duvarı, güvenlik, ağaçlandırma, sulama ve aydınlatma altyapısı yapılacaktır. Ayrıca Tekstil ve Hazır Giyim OSB’nin ihtiyaç duyacağı ortak kullanıma yönelik 3.000 m2 kapalı alanda sosyal tesislerin inşa edilmesi ve yönetim organizasyonunun oluşturulması amaçlanmaktadır.

2018 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen Van Tekstil ve Hazır Giyim OSB Altyapı Projesi bünyesinde 42 adet parselin tekstil yatırımcılarına tahsis edilmesi planlanmaktadır. Hayata geçirilecek projeyle; restoran, kafeterya, banka şubesi, kargo, postane, market binası, dini tesis alanı vb. tesisler, kreş ve çocuk gündüz bakım evini kapsayan sosyal alanlar kurulacaktır. Böylelikle Tekstil ve Hazır Giyim OSB ve Van OSB’yi yatırımcılar açısından daha cazip ve tercih edilebilir bir yatırım alanına dönüştürecektir.

Proje ile meslek sahibi olmayan çocuklu kadınlara meslek edindirme ve istihdam imkânı sağlanması hedeflenmektedir. Böylelikle Van ilinde kadınların istihdamına önemli bir katkı sağlanacaktır.

07.12.2020 Pazartesi