HABERLER

TEKNOFEST Yolundaki Gençler DAKA Desteğiyle Adım Adım İlerliyor!
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da TEKNOFEST’e katılım ve hazırlık süreçlerinde destek verdiği Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi RoboVan Takımı TEKNOFEST yarışmalarında ilk turu geçti.
 
Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi RoboVan Takımı Elektrik Elektronik öğretmenleri Ramazan Akın ve İbrahim Yertürk’ün danışmanlığında ve öğrenci Yusuf Maral'ın ekip liderliğinde Yapay Zeka Uygulamaları kategorisinde ve Liselerarası İHA yarışmasında TEKNOFEST'e katılım için sundukları Ön Tasarım Raporu ilk turu geçti. 5 yıldır ulusal ve uluslararası yarışmalarda okulu çok başarılı bir şekilde temsil eden takım, bu yıl TEKNOFEST Liselerarası İHA yarışmasında kavramsal tasarım raporu 81 puan alarak desteklenecek projeler arasına girdi.

Bundan sonraki süreçte Yapay Zeka Uygulamaları kategorisinde lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile yarışacak olan ekip aralıksız olarak çalışmalarına devam ediyor.

06.05.2021 Perşembe