HİBE & FONLAR

TÜSİAD SD² Programı 2020 Başvuruları Açıldı!

TÜSİAD’ın “Sanayide Dijital Dönüşüm Programı - TÜSİAD SD²”nin 3. dönemi başlamıştır.

TÜSİAD SD², dijital dönüşümde arayışı olan, farklı sektörlerde faaliyet gösteren teknoloji kullanıcısı şirketlerle, teknolojik ürün ve hizmet geliştiren tedarikçi firmaları buluşturuyor.

Dijital dönüşümün farklı alanlarında çeşitli sektörlerin problemlerine çözüm arayan Program, 3. yılında da tedarikçi KOBİ’ler için çeşitli fırsatlar sunmaya devam ediyor.

TÜSİAD SD², teknoloji tedarikçilerine
    •     Ürün ve çözümlerini tanıtma,
    •     Kullanıcı tarafındaki problem alanlarını görme,
    •     Müşteri doğrulama,
    •     Kullanıcıların sahasında ve verisiyle çalışma,
    •     Kullanıcı şirketlerle uzun soluklu iş birliği geliştirme,
    •     Farklı sektörlere ulaşma ve kullanıcılarla tanışma imkanı sağlıyor.
 
Bu hafta itibarıyla başvurulara açılan TÜSİAD SD² Programının 2020 dönemine, mikro, küçük ve orta ölçekli teknoloji tedarikçileri, 18 Eylül 2020’ye kadar https://tusiadsd2.org/ adresinden başvuru yapabilir.

TÜSİAD SD², sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile:
 
> Üretim süreçlerinde teknolojiyi kullananlar ile teknolojik çözüm sağlayanları buluşturuyor;
> Teknoloji tedarikçi kapasitesinin tanıtılmasını ve teknoloji üretimini destekliyor;
> Teknolojik dönüşüm planlamaları için ilham olacak iyi uygulama örneklerini ortaya koyuyor.

Mikro, küçük ve orta ölçekli teknoloji tedarikçilerine yönelik kurgulanan TÜSİAD SD², çalışan prototipi olan teknoloji sağlayıcılarının müşteri doğrulamalarını yapma süreçlerine de önemli katkı sağlıyor.
 
TÜSİAD SD² Programı’nda süreç nasıl işliyor?

Teknoloji kullanıcılarının dijital dönüşüm arayışına uygun nitelikte ürün ve/veya hizmet için teknoloji tedarikçilerine çağrılar web platformunda yayınlanır.
> Bu çağrılara cevap verecek nitelikte ürün ve/veya hizmet geliştiren teknoloji tedarikçilerinin başvuruları web platformu üzerinden alınır.
> “Teknoloji kullanıcılarının” ön değerlendirmesini geçen teknoloji tedarikçileri, “Sanayi-Teknoloji Entegrasyon Programı” (STEP) kapsamında farklı uzmanlar, kullanıcılar ve önemli ekosistem aktörleriyle bir araya gelme imkanı elde eder.
> STEP kapsamında, “teknoloji kullanıcıları” en uygun “teknoloji tedarikçileri” ile eşleşip, bire bir çalışma dönemine girerek birlikte bir ‘Çözüm Dosyası’ oluşturur.
> Oluşturulan çözüm dosyaları TÜSİAD’ın, değerli iş insanları, kamu temsilcileri, akademisyenler ve yatırımcılardan oluşturduğu jüriye sunulur. Yapılan sunumlar jüri tarafından değerlendirilerek projelerin başarı sağladığı alanlar belirlenir.
> Bu sürecin sonunda oluşacak başarı hikayeleri “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılır
 
Programla ilgili sorularınızı sanayidedonusum@tusiad.org adresine iletebilirsiniz.
 
TÜSİAD SD² Programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: 
https://tusiadsd2.org/ adresini ziyaret ediniz.


18.08.2020 Salı